Естетичність + міцність та зносостійкість = декоративний бетон

Бетон не завжди виглядає сіро і похмуро. У будівельній та ландшафтній сферах активно застосовуються декоративні його різновиди. Яким буває декоративний бетон і в чому полягає секрети його привабливості?

Види декоративних бетонів

Сьогодні можна купити декоративний бетон таких видів:

  • кольоровий, що містить барвники - пігменти;
  • фактурний, що має власну виразну структуру;
  • друкований, який вимагає застосування спеціальних штампів.

У сучасному будівництві та ландшафтному дизайні знаходять застосування всі три види декоративних бетонів. З кольорових відливають елементи фасадного декору, скульптури, колони. Їх використовують для виготовлення тротуарної плитки, сходів, бордюрів. Фактурними обробляють стіни, сходи, що захищають конструкції. Друковану технологію застосовують для створення покриттів автомобільних доріг, тротуарів, садових доріжок, підлог промислових та житлових приміщень.

Виробництво декоративних бетонів

Декоративний бетонБудь-який декоративний бетон має в своїй основі цементне сполучне, щебінь або гравій та пісок. За привабливість та естетизм кінцевого продукту відповідають порошкоподібні барвники та фактурні заповнювачі. Як барвники використовують речовини органічної та неорганічної природи. Так, оксид заліза забарвлює розчин у червоний колір, оксид хрому – у зелений, оксид марганцю – у фіолетовий, крейда – у білий, сажа – у чорний, охра – у жовтий. фактуру розчину надають підібрані за формою та розміром зерна щебеню (або гравію), скляний гранулят, кварц, граніт.

До міцності декоративного бетону особливих вимог не пред'являється, тому його готують на цементі до 400 марок. Витрата води визначають дослідним шляхом – насиченість кольору розчину знаходиться у прямій залежності від вмісту води. Для отримання рівного відтінку використовують добавки-вирівнювачі кольору. Для підвищення міцності виробів та покращення зручноукладальності розчину в декоративний бетон підмішують пластифікатори та суперпластифікатори.

Щоб отримати ще виразнішу фактуру використовують спеціальні штампи. При вмілому використанні цих Пристосувань бетонна поверхня набуває «зовнішність» бруківки, бруківки, мозаїки та інших "класичних" покриттів. Штампи укладають на свіжоукладений розчин і чекають, поки він не затвердіє. На оформлену поверхню наносять захисне просочення – міцний та зносостійкий декоративний шар готовий.