Допустимі навантаження на бетон

Про переваги бетону чули всі. Це міцність, довговічність, надійність. Однак, як і будь-який будівельний матеріал, бетон не вічний. Через кілька років активної експлуатації навіть найякісніші бетонні споруди потребують ремонту та реставрації. Не дивно, адже негативний вплив ультрафіолету, низьких/високих температур вологи робить свою справу. І якщо з цими факторами можна боротися шляхом додавання спеціальних мінеральних добавок, то що робити з короткочасними навантаженнями, які руйнівно впливають на бетон?

Короткочасні навантаження на бетон та їх значення

Намагаючись з'ясувати допустимі навантаження на бетон, а також причину небезпеки короткочасних, вчені дійшли висновку: шкода завдає безпосередня взаємодія цементного каменю та заповнювача. Ці компоненти лежать в основі традиційного бетону. Деформації через фізичне навантаження відбуваються, коли пружність складових недостатня.

В обмежених умовах позбутися згубного впливу короткочасних допустимих навантажень на бетон допомагає формула Гансена. З її допомогою розраховують ідеальний коефіцієнт взаємодії між заповнювачем та цементним каменем. Але що робити в інших випадках?

Щоб застерегти нащадків від небезпеки та грошових витрат, рекомендуємо ще на етапі будівництва задуматися про якість сировини та виконувані роботи, врахувати наступні фактори:

  • Хімічні. Бетон – міцний матеріал, але особливо агресивні хімічні речовини можуть похитнути його надійність.
  • Біологічні. До складу бетонної суміші повинні включатися спеціальні добавки, просочення, що покращують властивості матеріалу.
  • Кліматичні. Продумувати захист від морозу, спеки, опадів також необхідно завчасно, додаючи до бетону відповідні компоненти.