Доставка бетону міксерами

Доставка бетону міксеромДоставка бетону від заводу-виробника до будівельного майданчика проводитися при допомоги спеціальних машин - автобетонозмішувачів, які в народі часто називають «міксерами». Доставка за допомогою міксера дозволяє зберегти всі якості бетонної суміші під час транспортування, а також зробити її розвантаження безпосередньо на місце укладання.

Що таке автобетонозмішувач? Особливості його влаштування та класифікація

Автобетонозмішувач – це вантажний автомобіль, призначений для перевезення бетону. Він укомплектований спеціальною ємністю, що обертається в процесі руху машини, тим самим постійно перемішуючи будівельну суміш та не допускаючи її застигання. Усередині ємності для бетону знаходяться спеціальні спіральні лопаті, завдяки яким виконується завантаження, вивантаження та перемішування матеріалу.

Розрізняють автобетонозмішувачі за такими основними ознаками:

 1. Залежно від типу приводу барабана для перемішування:
  • механічні;
  • гідравлічні.
 2. Залежно від напрямку розвантаження:
  • розвантаження «вперед»;
  • розвантаження «назад».
 3. залежно від типу двигуна змішувального обладнання:
  • автономні двигуни, які мають високий рівень надійності;
  • двигуни на шасі, які відрізняються високою екологічністю та знижують загальну масу автобетонозмішувача.

Спосіб доставки бетону. Переваги доставки за допомогою міксера

Слід зазначити, що існує два варіанти доставки бетону на місце укладання:

 1. Автосамоскид.
 2. Міксером.

Чому доставка за допомогою автосамоскида не має великого попиту? Так просто тому, що при такому способі транспортування цементна суміш розшаровується, в результаті чого її додаткове перемішування безпосередньо на будівельному майданчику. Транспортування за допомогою міксера дозволяє уникнути розшаровування суміші, тому доставлений матеріал готовий до використання відразу після вивантаження. Ще однією важливою перевагою міксера є те, що приготування цементної суміші може відбуватися і в дорозі автомобіля до місця призначення. Це дозволяє суттєво заощадити час та прискорити процес будівництва.

Крім того, використання міксера запобігає впливу опадів, сонячних променів та вітру на цементну суміш, які можуть суттєво знизити її якість та змінити технічні характеристики.

Таким чином застосування міксерів для транспортування бетону є доцільним в умовах віддалених будівельних робіт. Враховуючи великі обсяги будівельних майданчиків, а також їхню значну кількість, використання мобільних пристроїв для отримання бетонних сумішей є більш економічним, ніж обладнання стаціонарними міксерами кожної ділянки роботи.