Доставка бетону самоскидом

Доставка бетонного розчину від заводу-виготовлювача до об'єкта будівництва може здійснюватися різними способами. Найчастіше його транспортування здійснюється за допомогою автобетонозмішувачів та самоскидів. При виборі техніки для перевезення важливо ретельно зважити всі її плюси та мінуси і лише після цього приймати виважене рішення щодо раціональності її використання у кожному конкретному випадку. Давайте розглянемо особливості доставки бетону самоскидами.

Доставка бетону Харків

В даний час переоцінити значення автосамоскидів у будівельній індустрії досить складно. Даний вид техніки використовують для транспортування важких та великогабаритних вантажів, які підходять для розвантаження за допомогою перекидання кузова.

Самоскидом називається вантажний автомобіль, що самостійно розвантажується, причіп з кузовом або напівпричіп, з механічним або примусово кузовом, що нахиляється, для вивантаження вантажу, що транспортується.

Самоскиди класифікують за такими основними ознаками:

 1. У напрямку розвантаження:
  • вбік;
  • назад.
 2. На вигляд кузова:
  • платформа;
  • бункер;
  • платформа, що скачується;
  • бункер, що скочується.
 3. За типом вивантаження:
  • нахилом;
  • примусово.

Доставка бетону самоскидом

Доставка бетону самоскидом - це найпростіший і недорогий спосіб перевезення будівельного розчину. Потрібно зазначити, що існують ситуації, за яких транспортування бетону за допомогою самоскидів є економічно доцільним та найефективнішим варіантом:

 1. Коли необхідно транспортувати розчин на невеликі відстані (не більше 30 км асфальтованими трасами і не більше 20 км дорогами з неякісним покриттям).
 2. Коли потрібно транспортувати невеликий об'єм бетонного розчину (не більше 4 куб. метрів)
 3. В інших випадках, коли доставка бетону є технологічно допустимою, тобто до якості та властивостей бетону не висувається особливих вимог.

Доставка бетону

В інших ситуаціях використання самоскида для перевезення будівельного розчину не є економічно та технологічно виправданим. Вся справа в тому, що при такому способі доставки бетонна суміш часто розшаровується, у відкритий кузов потрапляють сонячні промені, опади, різні домішки, що призводить до зниження технічних характеристик будівельного матеріалу. Саме тому при виборі самоскида як техніка для транспортування бетону необхідно дотримуватися перерахованих вище умов.