Фундаментні блоки: надійна основа для вашого фундаменту

Фундаментні блокиФундаментні блоки – бетонні та залізобетонні вироби для механізованої та ручної кладки. Основна сфера застосування подібних виробів – укладання збірних фундаментів будівель та споруд. За умови використання якісної сертифікованої сировини збірна основа не поступається міцності та надійності монолітної з/б плити. Головна перевага такого рішення – економічність. Використання блоків дозволяє зберегти чимало коштів за рахунок скорочення термінів робіт та зниження їх трудомісткості.

Які бувають фундаментні блоки?

Передусім, блоки для фундаментів бувають заводські та кустарні, тому перед тим як купити фундаментні блоки, уточніть у продавця наявність документів на реалізовану їм продукцію. Виготовлені за Держстандартом блоки мають сертифікат відповідності та встановлену стандартом маркування. Відсутність цих ознак свідчить, що матеріал не пройшов контроль служби якості та, швидше за все, був сформований у кустарних умовах.

Блоки заводського виготовлення бувають трьох типів:

  • ФБС – суцільні (повнотілі) вироби просторової прямокутної форми з виїмками (пазами) на торцевих частинах;
  • ФБП – блоки з одно- або двосторонніми пустотами;
  • ФБВ – спеціалізовані вироби з отворами для прокладання комунікацій.

Розміри блоків можуть бути такими:

  • ширина та номінальна висота – від 30 до 60 см;
  • фактична висота – від 28 до 58 см;
  • довжина – від 80 до 240 см.

Відмінність реальної висоти від номінального значення пояснюється усадкою бетонної маси в процесі формування блоків.

ФБС, ФБП та ФБВ виготовляються з важких (Т), пористих (П) та силікатних (С) бетонів з об'ємною вагою 1800-2400 кг/куб. м.

У супровідній документації фундаментні блоки маркуються так: Тип блоку – його розміри, виражені у дециметрах – літера, що позначає матеріал виготовлення елемента, – позначення Держстандарту.

Приклад: ФБВ - 9.4.6 - П - ГОСТ 13579-78. Дане маркування означає, що виріб відноситься до типу ФБВ, має розміри 90х40х60 см та виготовлено з пористого бетону за Держстандартом 13579-78.

Де застосовуються фундаментні блоки?

Сфера використання ФБС та інших блоків не обмежується роботами нульового циклу. Фундаментні блоки у Харкові та області застосовуються для влаштування зовнішніх сходових маршів та вантажно-розвантажувальних майданчиків, споруди технічних будівель та тимчасових огорож.