Використання гранітного щебеню та митого піску у виробництві бетону

Використання гранітного щебеню та митого піску у виробництві бетону

Бетоном називається матеріал, який одержують внаслідок формування та твердіння бетонної суміші, приготовленої за спеціальною рецептурою. До складу бетонної суміші входить три основні компоненти: вода, цемент та заповнювач (щебінь або пісок). Взаємодія цих компонентів визначають найважливіші якості бетону: довговічність, щільність, міцність та однорідність. Введення в бетонну суміш наповнювачів є необхідним заходом, т.к. вони здатні створити жорсткий скелет виробу і запобігти тим самим деформації готових конструкцій під впливом навантажень.

У процесі виготовлення бетону використовують великий та дрібний заповнювач. Як великий заповнювач виступає гравій і щебінь, а як дрібний - пісок. До заповнювачів бетонної суміші пред'являється ціла рада вимог, необхідних для отримання бетону з певними властивостями.

Гранітний щебінь та його використання в процесі бетонного виробництва

Щоб - це матеріал, що отримується в результаті дроблення гірських скельних порід. Основними властивостями гранітного щебеню є:

  • міцність;
  • радіоактивність;
  • водопоглинання;
  • морозостійкість;
  • зерновий склад;
  • щільність;
  • форма зерен;
  • вміст хімічно шкідливих домішок.

Залежно від розміру зерен, щебінь поділяють на фракції, тобто. визначають максимально допустимий розмір кожного збіжжя. Фракції гранітного щебеню бувають основні та супутні.

Наша компанія в процесі виробництва використовує гранітний щебінь фракції 5 – 20 мм. Він має низьку лещадність, завдяки чому знижується кількість і обсяг порожнеч між зернами заповнювача в бетонній суміші. Іншими словами – забезпечується щільне укладання заповнювача, що сприяє підвищенню міцності та надійності бетону.

Використання митого піску в процесі виготовлення бетону

Митий пісок отримують через промивання природного піску. Промивання - це процес, необхідний для видалення з піску глини, каміння, органічних речовин та інших домішок, які можуть вплинути на якість майбутнього бетону. Митий пісок – ідеальний заповнювач для бетонної суміші, т.к. він є крупнозернистим, не містить пилу та інших добавок, яке зерна мають округлу форму. Використання такого піску в рецептурі бетонної суміші гарантує надійність бетону, його довговічність та міцність. Саме тому наша компанія використовує в процесі виробництва митий пісок і тим самим підтримує високий якісний рівень продукції.

Слід зазначити, що роль заповнювачів у рецептурі бетонних сумішей дуже велика. Вони не лише покращують технічні характеристики бетону, а й сприяють здешевленню готової продукції. Адже при використанні щебеню та піску знижується витрата досить дорогого матеріалу – цементу.