Історія бетону

История бетонаБетон є, напевно, найстарішим будівельним матеріалом, який пройшов значний. шлях розвитку. Можна без сумніву заявити про те, що в даний час це найбільш затребуваний матеріал, що використовується на будівельних майданчиках, адже кожна будівля, що зводиться сучасними будівельниками, обов'язково оснащується будь-якими бетонними або залізобетонними елементами. Коли ж з'явився бетон і як він зміг завоювати таку популярність?

Походження бетону

Вчені тісно пов'язують виникнення бетону з постійною конкуренцією між людством та природою. Люди хотіли створити штучний камінь, який би за своїми властивостями не поступався гірським породам. У результаті нашими прабатьками був винайдений бетон, хоч і тут природа не залишилася осторонь, адже саме вона підказала ідею створення цього штучного матеріалу. Вся справа в тому, що давніх людей дуже приваблювали пташині гнізда, які не руйнувалися під впливом сонця, ні під впливом вітру і опадів. Адже всім нам відомо, що птахи в'ють свої гнізда з трави, гілок, глини та слини, що в перекладі на сучасну будівельну мову означає: із заповнювача, в'яжучої речовини та води. Саме це і послужило відправною точкою при винаході штучного каменю.

Археологами було знайдено величезну кількість стародавніх будівель з бетону, але найраніший матеріал датують 5600 роком до нашої ери, який був знайдений на території Балканського півострова у місцях розташування поселень кам'яного віку. Приклади зв'язування невеликого каміння за допомогою спеціальних розчинів були також відомі в давнину у римлян, єгиптян, фінікійців, вавілонян і карфагенян.

Етапи еволюції штучного каменю

Вчені виділяють кілька основних етапів зародження та розвитку даного будівельного матеріалу:

  1. Створення та поступове впровадження бетону в будівельну практику.
  2. Широке поширення обсягів будівництва з використанням цього матеріалу.
  3. Деяке зниження стрімкості розвитку бетонного будівництва та робота над покращенням якостей штучного каменю.
  4. Прийняття нових конструктивних рішень та покращення технологій виготовлення матеріалу.

Бетон - це матеріал, що має тисячолітню історію. Він пройшов багато етапів розвитку, але навіть зараз його властивості постійно удосконалюються, що дозволяє вирішувати навіть найскладніші завдання у будівельній сфері!