Особливості виробництва бетону у зимовий період

Особливості виробництва бетону в зимовий періодВиробництво бетону - це досить тривалий і трудомісткий процес, необхідний особливих знань та вмінь. Виготовлення бетону в зимову пору року завжди ускладнюється значним зниженням температур, що впливає на його твердіння та розшаровування. Саме тому відповідальні виробники мають знати всі тонкощі цього нелегкого процесу.

Тонкощі виготовлення бетону в холодну пору року

Першим етапом виготовлення бетону в зимовий період є перевірка якості та підготовка сировинного матеріалу. Гравій, щебінь та пісок не повинні бути змішані зі снігом та льодом. Саме тому сировинні матеріали зберігають у сухих піднесених місцях під накриттями, а також у закритих приміщеннях.

Готувати бетон в зимовий період необхідно в приміщеннях, що обігріваються, при цьому потрібно поповнювати і внутрішній запас тепла будівельної суміші, підігріваючи при цьому її компоненти. Нагрівання наповнювачів для бетону виробляють двома методами:

  • одноступінчастим (при цьому відтавання та підігрів матеріалів проводиться одночасно);
  • двоступінчастим (відтавання та підігрів матеріалів роблять на різних установках по черзі).

Крім того, для приготування бетонної суміші в умовах низьких температур підігрівають воду до температури 30 – 80 градусів, але тонкомолоті добавки для бетону та цемент підігрівати забороняється.

У момент завантаження бетонної суміші в бетонозмішувач температура її складових повинна бути такою, щоб у момент вивантаження бетону його температура була не нижче 5 градусів.

Транспортування бетонної суміші до місця укладання в холодну пору року

Транспортування бетону до місця укладання в зимову пору року має відбуватися з найменшимитепловтратами. Перевантажувальні операції супроводжуються більшою втратою тепла, ніж процес доставки, тому транспортування будівельної суміші взимку має виконуватися без перевантаження. При цьому необхідно стежити за тим, щоб транспортна тара добре обігрівалася та була утеплена.

Якщо будівельна суміш доставляється в кузові автосамоскида, то його накривають брезентом і виробляють обігрів. відпрацьованими газами. Якщо ж доставка бетону до місця укладання проводиться в цебрах і бункерах, їх утеплюють повстю і обшивають фанерою.

Виготовленню бетону в умовах низьких температур необхідно приділяти значну кількість уваги, щоб у процесі твердіння не руйнувалася його структура, і він не втрачав своєї міцності.