Засіб для видалення бетону та цементу

Не дивлячись на всі старання провести будівельні роботи акуратно, уникнути попадання матеріалів на прилеглі до об'єкта поверхні та одяг неможливо. Якщо одяг можна викинути після завершення ремонту, то з інструментом так вчинити не вийде. Тому в деяких випадках потрібно видалити його.

Як позбудеться бетону?

Зараз існують спеціальні засоби для видалення бетону та цементу, які містять фосфатну кислоту. Використовувати їх можна тільки вдягнувши щільні рукавички та респіратор, оскільки вони дуже токсичні. Але перед тим, як купувати такий розчин, варто оцінити стан матеріалу: якщо він ще не повністю застиг, то можна очистити його за допомогою лопатки або кельми, і лише потім застосовувати хімію.

Ще один популярний метод - видалення залишків за допомогою молотка і цвяха. Ці інструменти можуть відбити зайві частини, а й пошкодити інший матеріал. Тому його рекомендую використовувати лише у крайніх ситуаціях. Якщо матеріал добре зафіксований, можна використовувати болгарку, попередньо вибравши невелику швидкість роботи. У випадку, коли ці способи не дають результату, можна придбати засіб для видалення бетону та цементу та використовувати його для очищення інструменту.