Водонепроникний бетон: способи його отримання

Водонепроникність бетонуВодонепроникністю називають здатність бетону не пропускати воду, що надходить під тиском.

Ця характеристика є дуже важливою при будівництві різних гідротехнічних об'єктів та бетонних резервуарів для зберігання рідин.

Фактори, що впливають на водонепроникність бетону

Водонепроникність залежить від таких характеристик бетону:

  • Водоцементне співвідношення. Зниження величини В/Ц призводить до зменшення макропористості та підвищення водонепроникності. Домогтися цього можна збільшенням кількості цементу при постійному витраті води або введенням в суміш добавок, що пластифікують. Суперпластифікатори знижують водопотребу бетону до 30%.
  • Підвищення ущільнення бетонних сумішей також сприяє зростанню їх водонепроникності. Досягти цього можна за допомогою механічних способів: вібрування, центрифугування, пресування. Збільшення водонепроникності на 2-3 марки можна отримати запровадженням ущільнюючих добавок: сульфатів алюмінію та заліза, нітрату кальцію.
  • Водонепроникність істотно підвищується зі збільшенням віку бетонів, оскільки постійно з'являються нові гідратні утворення, що закупорюють макропори.
  • Позитивний вплив на водонепроникність мають добавки повітрозтягувальні або газоутворюючі. Вони змінюють характер пористості, ліквідуючи відкриті пори, що сполучені.

Вплив типу в'яжучої речовини на водонепроникність бетону

Найбільшу водонепроникність бетонам надають цементи наступних типів:

  • Глиноземисті цементи - є результатом помелу суміші вапняку та глинозему. Їх відрізняють значна водонепроникність та висока швидкість набору необхідної твердості. Виготовляються марок 300-500.
  • Гіпсогліноземисті цементи, що розширюються. Їх отримують помолом двоводного сірчанокислого кальцію у поєднанні з високоглиноземистим шлаком. Використовуються для виготовлення водонепроникних, безсадкових розчинів та бетонів.
  • Відмінність гідрофобного цементу від звичайного - введена в нього гідрофобізуюча добавка асидол. Цей тип в'яжучого характеризується високою щільністю і широко використовується для будівництва гідротехнічних об'єктів. Гідрофобний цемент роблять марок 300-400.